#osiecka – spektakl w Teatrze Szczęście, relacja i fotorelacja

Kto był w Teatrze Szczęście … ręka do góry??? Nie widzę. Ja byłem i widziałem “szczęście”. Zaraz puryści językowi i znawcy filozofii udowodnią mi, że szczęścia zobaczyć się nie da – a tak w ogóle, to co to jest szczęście???

Pomijając wątki filozoficzne i dysputy na temat definicji szczęścia. Byłem w Teatrze Szczęście na spektaklu #osiecka. Widziałem szczęśliwych aktorów i zachwyconą publiczność – czy tak może być???

#osiecka, jak sama nazwa wskazuje, jest spektaklem poświęconym Agnieszce Osieckiej. Autor scenariusza i reżyser widowiska Łukasz Fijał zmierzył się z bardzo trudnym tematem, jakim były damsko – męskie relacje i przemyślenia bohaterki spektaklu. Jak określił sam twórca i reżyser, spektakl jest przeglądem męskich osobowości według Agnieszki Osieckiej, choć mamy tam też pięknie ukazaną postać kobiety.

Agnieszka Osiecka była nie tylko autorką tekstów piosenek, publikowała teksty, eseje i reportaże, pisała również opowiadania. Spektakl, to piosenki do słów Agnieszki Osieckiej, ilustrowane słowem mówionym autorki.

Całość tworzy spektakl, który stanowi spójną całość i zmusza publiczność do uważnego oglądania … i słuchania, przez ponad godzinę. Występują młodzi aktorzy Kamila Bestry i Aleksander Talkowski. Niech ta młodość Państwa nie zwiedzie. Aktorzy mają już na swoim koncie spore osiągnięcia a swoje role odegrali odważnie i brawurowo.

Na specjalna uwagę zasługuje warstwa muzyczna spektaklu. Aktorzy są bardzo uzdolnieni muzycznie i (co można przeczytać poniżej), planują równoległą artystyczną ścieżkę muzyczna. Na podkreślenie zasługuje również perfekcyjna i z wielkim wyczuciem zaaranżowana i zagrana muzyka w wykonaniu zespołu w składzie: Dominik Kwaśniewski – piano, Grzegorz Kosowski – gitara, Artur Pałasz – perkusja. Autorem oprawy plastycznej widowiska jest Aleksandra Pajączkowska.

Reasumując, twórcy spektaklu podjęli arcytrudny temat i … zakończyło się to sukcesem. Udało się zachować tą dziwną i niepowtarzalną atmosferę, jaką tworzą teksty Agnieszki Osieckiej. Publiczność została przeniesiona do lat 50-60-70 tych w warstwie muzycznej, emocjonalnej i wizualnej.

#osiecka – Teatr Szczęście, Kraków ul. Karmelicka 3, więcej informacji: www.teatrszczescie.pl